HAKKIMDA

showcase image

Doç. Dr.Yusuf TANRIKULU

1981 yılında Afyonkarahisar/Sandıklı doğumluyum. İlköğrenim eğitimimi 1987-1995 yılları arasında Devlethan Köyü İlkokulu ve Hocalar İlköğretim okulunda, lise eğitimimi 1995-1998 yılları arasında Hocalar Lisesinde tamamladım. 1998 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım ve 2004 yılında mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi 2005-2010 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde yaptım.

Uzmanlık sonrasında kısa bir süre Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptıktan sonra 2011-2012 yılları arasında Erzincan Asker Hastanesinde askerlik hizmetimi yaptım. Askerlik sonrası 2013 yılında Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorunlu hizmetimi tamamladım. Bu arada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliğini bitirdim. Ayrıca 2013 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından yapılan teorik ve pratik sınavlarını tamamlayarak “Türk Cerrahi Yeterlik Belgesi’ni almaya hak kazandım. 2013-2015 yılları arasında Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde görev yaptım. 2015 yılında kamudan ayrılarak özel sektörde çalışmaya başladım.

Ağustos 2016 yılında KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında “Yardımcı Doçent” olarak çalışmaya başladım. Ekim 2017 yılında “Doçentlik” ünvanını aldım. Halen KTO Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında görev yapmakta olup, hasta hizmetlerimi afiliye olduğumuz Konya Medicana Hastanesinde yürütmekteyim.

Asistanlığım sırasında yoğunlukla meme ve endokrin cerrahisi üzerine çalıştım. Uzmanlığım sırasında görev yaptığım hastanelerin yüksek hasta sayısına sahip olması dolayısıyla endokrin cerrahisi yanı sıra obezite cerrahisi ve laparoskopik cerrahi üzerine eğitim aldım. Özellikle laparoskopik fıtık ve reflü ameliyatları üzerine çok sayıda ameliyat gerçekleştirdim. Ayrıca Türk cerrahi Derneği onaylı endoskopi sertifikasına sahibim.

Uluslararası dergilerde yayınlanmış 30’ın üzerinde makalem ve ulusal dergilerde yayınlanmış 20’nin üzerinde makalem bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı toplantılarda sunulmuş çok sayıda bildirim mevcuttur.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.